Zdravie je niečo, čo si za peniaze nekúpime. Práve preto je dôležité sa o neho starať a dbať na to, aby bolo pevné a náš imunitný systém odolný. Imunitný systém sídli v našom tráviacom systéme. Konkrétne v črevách. Je preto dôležité sledovať zloženie potravy, ktorú do seba dávame. Raz prirovnali telo k autu. Ak tankujete zlé palivo, motor sa zadrie a auto prestane fungovať. Na podobnom princípe funguje aj naše telo. Ak do neho dlhodobo prijímate nezdravú stravu, začne sa náš motor zadrhávať. Odzrkadľuje sa to v podobe oslabeného imunitného systému a častých chorôb.

dezinfekcia ako prevencia

Určite si všetci dobre spomíname na nedávne časy spojené s testovaním a náporov pacientov v nemocniciach. Určite nechceme, aby sa podobný scenár ešte niekedy v budúcnosti opakoval. Samozrejme dnes už ale vieme aké dôležité boli antigénové testy. Pre prípad potreby by mali byť v každej domácnosti alebo podnikoch, kde sa stretávajú určité skupiny ľudí. Napríklad v reštauráciách, kanceláriách alebo školách či škôlkach. Prevencia je dôležitá. Vždy je lepšie mať dobrý základ. To platí nielen o našom správaní. Najlepší základ pre zdravie je pravidelný pohyb a racionálna strava.

antigénové testy

Nemenej dôležitým faktom je aj pripravená lekárnička v prípade potreby. V nej by mali byť preventívne aj antigénové testy – Covidexpert je overeným partnerom v boji proti ochoreniu, ktoré nás tak obmedzovalo a ohrozovalo. Treba pamätať na to, že vždy je lepšie byť pripravený, ako v prípade zdravotných problémov utekať do lekárne a kupovať lieky alebo testy, ak sa už necítime dobre. Nebojte sa preto informovať o zásadách zdravého stravovania alebo pravidelného pohybu podľa svojho aktuálneho zdravotného stavu. Vždy je možnosť vykročiť zo svojej komfortnej zóny a urobiť niečo pre seba. Okrem socializácie si budete užívať aj čerstvý vzduch a nádherný výhľad na svet okolo nás.

About

administrator