Hry v rôznom štádiu veku

Deti trávia veľmi veľa času práve hraním svojich obľúbených hier. Každá hra je určená podľa toho, aký vek má konkrétne dieťa. Hry sú rozčlenené aj do rôznych kategórii. Poznáte nejaké druhy hier? Aké hry sa hrávajú vaše deti? Malé deti sa hrávajú rôzne hry. Radi si skladajú z kociek, vkladajú rôzne tvary, začínajú spoznávať farby a jednoduché hry. Medzi prvé hračky patria hrkálky, plyšové hračky či iné jednoduché hračky. Chlapci sa radi hrajú s autíčkami a dievčatá s prvými bábikami. Deti v materských škôlkach sa už vedia zahrať aj na naháňačku, skrývačku, či poznajú pravidlá jednoduchých spoločenských hier.

dieťa

Doma sa s nimi hrávajú rodičia napríklad obľúbenú hru človeče, nehnevaj sa alebo obyčajné jednoduché pexeso. Pamätáte sa ešte na tieto hry? Hrávate sa ich so svojimi malými ratolesťami? Ak áno, určite sa z toho tešia nielen vy alebo aj vaše deti, hlavne, keď ich necháte vyhrať. Detské ihriská sú veľmi dôležité pre malé detičky, aby sa zahrali. Rozpoznávajú svet hojdačiek, šmýkaliek, pieskovísk či iných vonkajších aktivít. Spoznávajú hry s inými detičkami, ktoré tiež radi chodia na detské ihriská.

Na základnej škole vo svojom voľnom čase sa žiaci hrajú už s inými hračkami. Plastové autíčka nahradili kovové, s ktorými sa určite hráva každý jeden chlapec. Chcú mať veľké autá, ktoré budú ozajstné a tak ich modely im to nahrádzajú. Chlapci chcú, aby ich kovové autíčka mali otvárajúce sa dvere, kufor alebo kapotu. No, také autíčka sú až príliš drahé pre mnohých rodičov. Práve pre to ich chlapci dostávajú buď na narodeniny alebo na Vianoce.

skladanie

Deti, ktoré navštevujú druhý stupeň základnej školy alebo strednú školu sa už nehrávajú s autíčkami alebo s hračkami. Na hranie používajú playstation alebo rôzne konzoly, no niektorí sa hrávajú hry aj pomocou počítača alebo svojho vlastného mobilného telefónu. Už ich baví iný štýl hier. Nenavštevujú detské ihriská, ale svoj voľný čas trávia so svojimi rovesníkmi, spolužiakmi alebo kamarátmi.

Aj vaše dieťa sa ešte hráva s hračkami alebo už pomaličky dospieva?

About

administrator