Stres je zabijak, v súčasnej dobe o tom nepochybuje už väčšina tých, ktorí zažili jeho zdrvujúce dopady na ľudský organizmus. Snažte sa zo všetkých síl zo stresu vysadiť a brániť sa mu, inak to s vami zle dopadne. Môžete sa domnievať, že ľudské telo má veľké rezervy a že infarkt myokardu sa týka hlavne starších jedincov, ale nemáte pravdu. Napríklad rezerva magnézia, ktoré je pri strese z tela odplavované veľmi rýchlo, je iba tridsať gramov. Akonáhle ho vyčerpáte, začnú sa u vás prejavovať spočiatku miernejšie, ale neskôr aj veľmi dramatické príznaky tetanického a únavového syndrómu, a okrem iného aj depresívne stavy, ktoré u slabších pováh môžu viesť až k samovraždám.

tantra masáže

Týmto vás chceme zavčasu varovať pred liknavým postojom a upozorniť vás, aby ste sa snažili využiť všetky dostupné prostriedky proti stresu, napríklad adaptogénne bylinky, suplementáciu horčíka a taktiež vhodné typy masáží. Najúčinnejšie masáže proti stresu sú reflexné masáže chodidiel a tantra.

Tantrické masáže niekto považuje za vyslovene sexuálnu záležitosť, ale toto je obyčajná čerešnička na torte, v prvom rade sa tantra zameriava na vlastné sebaprijatie a posilnenie pochrúmaného sebavedomia. Mnohým z nás chýbajú jemné a citlivé dotyky, pohladenie, maznanie a blízky kontakt s osobou opačného pohlavia. Veľa ľudí žije v single, nenachádza u partnera či partnerky pochopenie a chýba im láska a cit. Tento problém súčasnej spoločnosti má významný vplyv ako na jednotlivcov, tak aj na celú spoločnosť, a nie je to záležitosť iba Slovenska, ale celej planéty.

lávové kamene

Možno vám tiež pripadá, že sa čoraz viac ľudia od seba odcudzujú, a že vo svete dochádza k stále silnejším prejavom násilia, ale túto planétu obývame my a tiež sme za ňu zodpovední. Každý tak musí začať pri sebe a byť príkladom pre druhých, v dnešnej dobe je dôležitejšia ako inokedy hlavne spolupráca a schopnosť rozdeliť svoje zisky tak, aby sa prestali otvárať nožnice medzi bohatými a chudobnými. Toto všetko si na tantre môžete uvedomiť a môžete tu získať aj inšpiráciu, ako svoj život zlepšiť a ako efektívne bojovať so stresom.

About

administrator