Chystáme veľkú rodinnú slávnosť

Sledujete inzeráty typu hľadám pani na upratovanie v Poprade? Dopytujete upratovaciu firmu, ktorá by vám pomohla s generálnym upratovaním domu, pretože chystáte veľkú rodinnú slávnosť, napríklad okrúhle narodeniny? Na čo by sa mala teda u vás najviac sústrediť upratovacia firma, aby ste mohli pozvať všetkých hostí a nemuseli ste sa hanbiť za nečistotu a neporiadok v dome?

upratovanie kúpeľne

Kúpeľňa, toaleta a kuchyňa – týmto priestorom venujte maximálnu pozornosť. Vaši hostia vám totiž odpustia trochu prachu na okenných parapetoch alebo na niektorom nábytku, ale vašou veľmi zlou vizitkou budú špinavé obkladačky, znečistený záchod a kuchynská linka, drez, vodovodné batérie a koniec koncov aj okná. Upratovacia firma by tu mala stráviť najviac času, oveľa viac, než vo vašej spálni.

čistenie koberca

Koberec – môže sa to zdať malicherné, ale na čistote koberca záleží oveľa viac, než na čistote sedacej súpravy a nábytku v obývacej izbe. Na oslavách sa totiž často na koberec kľaká napríklad pri prezeraní fotiek, odkladajú sa naň rôzne predmety – tanieriky s jedlom alebo šálky s kávou, a ak je tu veľa hostí, niektorí uvítajú posedenie na koberci, ktoré nakoniec býva pohodlnejšie, než pri konferenčnom stolíku.

Vtip je ale v tom, že vreckový vysávač na dôkladné vyčistenie koberca nestačí, a vaši hostia si môžu všimnúť, že sa tu objavujú vyšliapané mapy, zvyšky škvŕn a chuchvalce mastného prachu alebo dokonca zvieracie chlpy. A čo je ešte horšie, po koberci sa často chodí naboso alebo v ponožkách, a pokiaľ sa koberec iba vysáva vysávačom, pot z chodidiel sa nalepí na vlákna a vytvorí spolu s prachom mastnú vrstvu, ktorú vreckový vysávač nedokáže odsať. Časom si na pote z chodidiel začnú pochutnávať baktérie a po určitej dobe bude koberec cítiť tak, ako neumyté bosé nohy. A za tú hanbu, kedy pozvaní hostia budú vdychovať pri sedení na koberci odér spotených chodidiel, to rozhodne nestojí, však?

About

administrator